Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Raised Under Grey Skies - JP Cooper

Znajdź więcej: JP Cooper| Pop
Raised Under Grey Skies
data premiery: 2017-10-06
nr katalogowy:

Znany z przeboju „Perfect Stranger” Jonasa Blue, JP Cooper zapowiada debiutancki album „Raised Under Grey Skies”!

 

Są artyści, którym wszystko idzie jak z płatka, ale są też tacy, którzy muszą ciężko zapracować na swój sukces. JP Cooper z pewnością należy do tej drugiej grupy. „Miałem swoje wzloty i upadki, dlatego cieszę się, że nareszcie się tyle dla mnie dzieje” – wyznaje JP Cooper. Kariera mającego na swoim koncie takie hity jak „Birthday” z soundtracku „Fifty Shades Darker” oraz wspomniany już „Perfect Stranger” artysty może się wydawać sensacyjnie błyskawiczną, ale jednak nie wydarzyła się z dnia na dzień.

 

Pochodzący z Manchesteru JP Cooper swoje muzyczne powołanie odnalazł stosunkowo późno i mimo tego, że wywodzi się z bardzo artystycznej rodzimy. Zarówno dziadek, jak i ojciec muzyka byli poszukującymi artystami, którym nie zawsze powodziło się najlepiej. Osierocony przez matkę w wieku 11 miesięcy JP i jego 4 starsze siostry były wychowywane przez ojca.  Muzycznego bakcyla JP złapał dopiero jako nastolatek, zainspirowany najpierw przez Oasis, a potem takie zespoły jak Pearl Jam i Soundgarden. Te wpływy nie są co prawda natychmiast słyszalne w jego własnej twórczości, ale z pewnością odcisnęły znaczące piętno na młodym muzyku. „Kiedy odrzesz te utwory ze ściany  hałasu, pozostaje blues I soul” – mówi JP o swoich wczesnych fascynacjach.  Po tym jak przyjaciele powtarzali, że ma dobry głos i powinien zacząć śpiewać, JP postanowił spróbować sił w składzie folkowo – soulowego zespołu Eskimo Cowboy, jednocześnie doskonaląc warsztat kompozytorski na kursie muzycznym. Zespół jednak nie odniósł spodziewanego sukcesu, a Cooper zdecydował się postawić na solową karierę.

 

Na swój „big break” musiał jeszcze trochę poczekać – w międzyczasie pojawiły się 3 EP-ki, a także pochwały od innych artystów – od Eda Sheerana, aż po Shawna Mendeza. Momentem przełomowym jednak był soundtrack do filmu „Fifty Shades Darker” i utwór “Birthday” oraz  współpraca z Jonasem Blue, której rezultatem był udział w wielkim hicie „Perfect Strangers”.

 

Debiutancka płyta artysty „Raised Under Grey Skies” to 13 soulowych kompozycji, jakie zostały wyselekcjonowane spośród aż 80-ciu jakie JP napisał. Utwory, które trafiły ostatecznie na debiutancką płytę „Raised Under Grey Skies” są zbudowane na wartościach, które sam wyznaje – pozytywne spojrzenie i empatia. Materiał został w dużej mierze zainspirowany własnymi przeżyciami artysty – Manchesterem, dzieciństwem, rodzicami i śmiercią matki. Jednym z najciekawszych fragmentów jest niewątpliwie kolaboracja ze Stormzym w utworze „Momma’s Prayers”. „Stormzy jest obecnie moim ulubionym artystą, dlatego nasza współpraca jest wyrazem obopólnego szacunku”- wyjaśnia JP Cooper.

 

Największą inspiracją do tworzenia obok osobistych doświadczeń, stały się  utwory Billa Withersa, a zwłaszcza “Lean On Me”. “To utwór, który natychmiast wszyscy rozumieją – nieważne czy są biedni czy bogaci wykształceni lub nie. Właśnie tego oczekuję od muzyki. Po prostu szczerości i prostoty” – podsumowuje swoją twórczość JP Cooper.

 

Tracklista:

We Were Raised Under Grey Skies

September Song

Good Friend

All This Love

The Only Reason

Passport Home

She's On My Mind

Wait

Change

Closer

Beneath The Streetlights And The Moon

In The Silence

Momma's Prayers


Aktualności

więcej ›
Kup najnowszą płytę Hoziera - Wasteland, Baby! w empiku i wygraj dwuosobowe zaproszenie na koncert
2019-02-28

KUP NAJNOWSZĄ PŁYTĘ HOZIERA - WASTELAND, BABY! W EMPIKU I WYGRAJ DWUOSOBOWE ZAPROSZENIE NA KONCERT ORAZ SPOTKANIE Z ARTYSTĄ W WARSZAWIE, 7 WRZEŚNIA 2019 ROKU A.... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
nb.
nb. 4DREAMERS
Shine a Light
Shine a Light BRYAN ADAMS
Wasteland, Baby!
Wasteland, Baby! Hozier

Zapowiedzi

więcej ›
Romantic Moments II
Romantic Moments II ANDRE RIEU
A Place We Knew
A Place We Knew DEAN LEWIS
When We All Fall Asleep, ...
When We All Fall Asleep, ... BILLIE EILISH