Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Volver - BENJAMIN BIOLAY

Znajdź więcej: BENJAMIN BIOLAY| Pop
Volver
data premiery: 2017-05-19
nr katalogowy:

„Volver” - najnowsze wydawnictwo Benjamina Biolay ukaże się już 19. maja!

Volver znaczy powracać. W tym przypadku oznacza wzruszający powrót Benjamina Biolay do Europy z odległej Argentyny. Muzyk po raz kolejny zabiera nas ze sobą w emocjonalną podróż i muzycznie oprowadza słuchacza po Paryżu, Rzymie i Buenos Aires. Najnowszy album „Volver” to kolejna propozycja po albumu „Palermo Hollywood” z 2016 roku. Wydawnictwo zapewniło muzykowi nagrodę Victoire de la Musique za najlepszy album muzyczny w 2016r.

Paleta łacińskich barw pobudza utwór do życia. Melancholijne brzmienie bandoneonu, metaliczne akordy charango, ciepłe rytmy bębnów i perkusji wraz z rytmem wibrujących energią miast nadają niepowtarzalny charakter nowemu wydawnictwu. Płyta umacnia pozycję Benjamina jako pioniera współczesnego, francuskiego popu oraz muzyka gotowego podejmować ryzyko i wciąż na nowo definiować swoją sztukę.

Dziewiąty album studyjny „Volver” łączy style i nie daje się zaszufladkować. Biolay zawzięcie broni w ten sposób swoją artystyczną wolność i udowadnia, że jego muzyka to znacznie więcej niż jedynie popis piosenki francuskiej. Od początku kariery muzyk nigdy nie ograniczał się do jednego gatunku, eksperymentował z soulem oraz hip-hopem. Nikogo zatem nie powinny dziwić mieszające się w „Volver” elementy rapu i klubowych bitów oraz nawiązania do tańca, którym muzyk się inspirował. Usłyszymy melodie reggaetonu i dancehallu prosto z Jamajki. Nie mogło też zabraknąć namiętnego tango.

Otwierający utwór Encore Encore jest rasowym kawałkiem pop-rockowym przywołującym na myśl The Strokes. Piosenka zagrana w duecie z Chiarą Mastroianni jest sensualna i wieloznaczna za sprawą intrygujących słów. Na płycie gościnnie wystąpiły również inne wokalistki, między innymi aktorka i piosenkarka Sofia Wilhelmi, andaluzyjska raperka i legenda hip-hopu La Mala Rodriguez oraz Miss Bolivia. Nostalgiczny charakter tytułowego utworu jest efektem rozważań muzyka na temat upływu czasu i nieuchronności przemijania zainspirowanego klasycznym dziś coverem It Was a Very Good Year w wykonaniu Sinatry.

Muzyk nie boi się również na nowo interpretować klasyki francuskiej piosenki. Na płycie usłyszymy autorską wersję  Avec le temps wydanej w 1971 roku przez Léo Ferré. Wyobrażamy sobie, że autor polubiłby swój utwór w tej nowej aranżacji. Ba, może nawet pokochał? W końcu piosenka opowiada właśnie o miłości. Płyte zamyka utwór nagrany wspólnie z przyjaciółką muzyka, Ambrosią Parsley z zespołu Shivaree, której wokal przywołuje Marylin Monroe w nagraniu „River of No Return”.

Tracklista - CD 1

1. Encore Encore feat. Chiara Mastroianni
2. Mala siempre feat. Mala Rodriguez
3. Roma (amoR) feat. Illya Kuryaki and the Valderramas
4. Volver
5. Happy Hour feat. Catherine Deneuve
6. L’alcool, l’absence
7. Arrivederci
8. Pardonnez-moi feat. Miss Bolivia
9. Hyper tranquille
10. Le nuage
11. La mémoire
12. Sur la comète
13. Ça vole bas feat. Sofia Wilhelmi
14. Avec le temps
15. Hollywood Palermo feat. Ambrosia Parsley

Aktualności

więcej ›
Pearl Jam "Let s Play Two" - premiera DVD+CD i Bluray - 17 listopada
2017-10-17

17 listopada ukaże się na DVD + CD i Blu-ray film dokumentalny „Let’s Play Two” ukazujący legendarne dwa koncerty Pearl Jam na stadionie Wrigley Field w czasie historycznego sezonu baseba... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
Glasshouse
Glasshouse JESSIE WARE
Dyscordia
Dyscordia NATALIA NYKIEL
Colors
Colors BECK

Zapowiedzi

więcej ›
Vaiana: Skarb Oceanu - Pi...
Vaiana: Skarb Oceanu - Pi... SOUNDTRACK
Kick 30
Kick 30 INXS
Live In Berlin
Live In Berlin YELLO