Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Pleasure - FEIST

Znajdź więcej: FEIST| Muzyka alternatywna
Pleasure
data premiery: 2017-04-28
nr katalogowy:

„Pleasure” opowiada o sekretach i wstydzie, o samotności i delikatności, o opiece i zmęczeniu i jest w swej esencji analizą samoświadomości. Jako czwarty pełnowymiarowy album od kanadyjskiej piosenkarki Pleasure nawiązuje do ciepłego naturalizmu zapoczątkowanego w albumie Metals. Album jest najbardziej stanowczy i wyzywający w dotychczasowej karierze artystki. Czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy Feist daje w nim pokaz swojego niespotykanego kunsztu muzycznego.

Pleasure jest zarówno boleśnie osobiste i niewiarygodnie otwarte, wysublimowane i anarchiczne, czarujące i druzgocące. Nagrany w przeciągu trzech miesięcy album został wyprodukowany wspólnie przez Feist i wieloletnich współpracowników artystki, Renaulda Letanga i Mocky’ego.

Już od pierwszych sekund Pleasure udowadnia, że Feist nie ugięła się pod presją oczekiwań. Dynamiczny album pełen jest różnych tekstur, barwa głosu i tempo naprzemiennie się zmieniają balansując między niepokojącym i hipnotycznym nastrojem. W efekcie Pleasure jest starciem pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi siłami oraz opowieścią, jak wpływają one na budowanie relacji między ludźmi. Punkowe korzenie Feist mieszają się z innymi gatunkami - folkiem, bluesem, czy soulem.

Pleasure ukazuje Feist jako artystkę totalną i opanowaną. Pochodząca z Nowej Szkocji Leslie Feist rozpoczęła przygodę z muzyką w młodzieżowych chórach, by jako 15-latka dołączyć do punkowego zespołu Placebo. Po epizodzie na gitarze rytmicznej w kanadyjskim zespole indie-rockowym By Divine Right, Feist związała się z zespołem Peaches, z którym wydała debiutancki album. W tym samym czasie zaczęła grać z kultowym już w niektórych kręgach Broken Social Scene. W 2004r. Feist zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych solowym albumem Let It Die promowanym przez singiel „Mushaboom”. Nagranie przyniosło artystce nagrodę JUNO dla Najlepszego Alternatywnego Albumu Rockowego, Najlepszego Nowego Artysty oraz uznanie wśród krytyków. Następca z 2007 roku, album The Reminder trafił w Stanach na listę top 20, zgarniając przy tym pochlebne opinie mediów. Pochodzący z albumu przebój „1234” rozszedł się  w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na świecie!

Po kilkuletniej przerwie, podczas której Leslie współpracowała przy tworzeniu filmu dokumentalnego „Look at What the Light Did Now” opowiadającego o pracy nad płytą The Reminder oraz związanej z nią trasie koncertowej, Feist wróciła z albumem Metals w 2011 roku. Album okazał się największym sukcesem na listach przebojów, z miejsca trafił do pierwszej dziesiątki amerykańskiego tygodnika Billboard oraz został okrzyknięty mianem Albumu Roku przez New York Times’a. Na konto artystki trafiły kolejne statuetki Polaris oraz Juno.

Muzyka Feist sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy i łącznie zanotowała ponad 500 milionów odtworzeń w serwisach cyfrowych! Jej video „1234” jest drugim najczęściej wyświetlanym filmikiem na kanale Sesame Street (prawie 110 milionów odtworzeń)!

Feist – Pleasure - https://www.youtube.com/watch?v=h66Lvzlj1Uk

Tracklista - CD 1

1. Pleasure
2. I Wish I Didn’t Miss You
3. Get Not High,Get Not Low
4. Lost Dreams
5. Any Party
6. A Man Is Not His Song
7. The Wind
8. Century
9. Baby Be Simple
10. I’m Not Running Away
11. Young Up

Aktualności

więcej ›
Nowy album Eminema "Revival" już dostępny
2017-12-15

Na płycie znajduje się 19 utworów a wśród nich „Walk On Water”z gościnnym udziałem Beyoncé, „Untouchable” oraz „River” nagrany wspólnie... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
Songs Of Experience
Songs Of Experience U2
Amore
Amore ANDRE RIEU
The Magic of Maastricht
The Magic of Maastricht ANDRE RIEU

Zapowiedzi

więcej ›