Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Say That To Say This - TROMBONE SHORTY

Znajdź więcej: TROMBONE SHORTY| Jazz
Say That To Say This
data premiery: 2013-10-08
nr katalogowy:

Troy „Trombone Shorty” Andrews ma talent, wrodzoną charyzmę i niezwykłą umiejętność łączenia muzycznej przeszłości z teraźniejszością. Trzeci album wydany w wytwórni Verve Records zatytułowany Say That To Say This współprodukowany jest przez Andrewsa i Raphaela Saadiga. Brzmi na nim zespół Orleans Avenue w składzie: gitarzysta Pete Murano, basista Mike Ballard i perkusista Joey Peebles. Wraz z Troyem Andrewsem muzycy urzeczywistniają kolejny krok swej ewolucji artystycznej. Ale jest też tak, że jedna nowoorleańska grupa przejęła pałeczkę od drugiej. Obecna płyta to także pierwsze od 36 lat nagranie legendarnej grupy The Meters.

Trombon Shorty opisuje Say That To Say This jako „funkowe, podobne do płyt Jamesa Browna, zmieszane z The Meters i Neville Brothers. Mamy też dzięki Raphaelowi trochę R&B. Chłopakom podoba się to, co zrobiliśmy, więc można powiedzieć, że spełniły się nasze marzenia. Saadig jest wielkim fanem zespołów nowoorleańskich, czego wcześniej nie wiedziałem. Słuchając jego muzyki i widząc, w jakim kierunku obecnie podąża, od początku czułem, że będzie dla nas świetnym towarzyszem. Jest wspaniałym producentem, ale i muzykiem, więc był w stanie zrozumieć naszą pracę, skupić się na niej, a jednocześnie pokazywać nam różne inne rozwiązania. My też mu się odwdzięczyliśmy”.

Tytuł płyty, jak wyjaśnia Andrews, to nowoorleańskie powiedzenie oznaczające dokonanie skrótu, opowiedzenie historii po krótce. Pełni ono też rolę idealnego credo przyświecającego całej twórczości Trombone Shorty’ego. „Ta płyta jest bezpośrednią ekspresją tego, co usłyszeliśmy, wszystkiego, co zobaczyliśmy i czego doświadczyliśmy w muzyce. Ujmujemy po prostu lapidarnie bardzo długą historię”.

Saadiq jest równie poruszony rezultatem tego muzycznego spotkania. „Kiedy jest się producentem i muzykiem, chce się pracować z innymi wielkimi muzykami. Tylko to kształci i rozwija. Jestem zaszczycony, że byłem częścią tego projektu”.

Poprzedni projekt Andrewsa to nominowana w 2010 roku płyta Bachatown i jego kolejny sukces, For True, które przez 12 tygodni utrzymywało się na szczycie zestawienia Billboard Contemporary Jazz. Od tego czasu Andrews wystąpił w różnych projektach z takimi muzykami, jak Zac Brown czy Eric Clapton, Rod Steward i Cee Lo Green a także rozwinął swój program mistrzowski realizowany przez założoną przez siebie fundację Trombone Shorty na Tulane University. Pojawił się na okładkach „Downbeat” i „Jazziz”, wystąpił w programach Conan, The Tonight Show, Jimmy Kimmel Live, Late Night With Jimmy Fallon, Austin City Limits a także zagrał w realizowanym przez HBO serialu Treme. Zespół został również wybrany do koncertu zamykającego New Orleans Jazz & Heritage Festiwal w 2013 roku. To wielki honor dla muzyków i gratka dla fanów jazzu.

Ale dla Andrewsa największym wydarzeniem był występ w Białym Domu w lutym 2012 roku. „To był sen, który wracał do mnie ponad 50 razy. Kiedy zaczęliśmy grać, zapomniałem, że jestem w Białym Domu. Stałem na scenie wraz z największymi muzykami wszechczasów: B.B.Kingim, Mickiem Jaggerem, Bookerem T. Jonesem, Jeffem Beckiem, Susan Tedeschi, Derekiem Trucksem, Garym Clarkiem Jr. i wieloma innymi. Kiedy odwróciłem się w stronę publiczności zobaczyłem prezydenta Stanów Zjednoczonych i Pierwszą Damę. „To nie może być prawda – pomyślałem”.

Dobre rzeczy wciąż dzieją się w życiu Trombone Shorty’ego. Dzięki swej wirtuozerii, zamiłowaniu do muzyki i umiejętności zjednywania sobie ludzi podąża wciąż za swą pasją z pokorą i bezpretensjonalnością, uzupełniając kolejne wątki swej historii tak jak pełna jest muzyka, którą tworzy.

 

Tracklista - CD 1

1. Say That To Say This
2. You And I (Outta This Place)
3. Get The Picture
4. Vieux Carre
5. Be My Lady
6. Long Weekend
7. Fire And Brimstone
8. Sunrise
9. Dream On
10. Shortyville

Aktualności

więcej ›
Kup najnowszą płytę Hoziera - Wasteland, Baby! w empiku i wygraj dwuosobowe zaproszenie na koncert
2019-02-28

KUP NAJNOWSZĄ PŁYTĘ HOZIERA - WASTELAND, BABY! W EMPIKU I WYGRAJ DWUOSOBOWE ZAPROSZENIE NA KONCERT ORAZ SPOTKANIE Z ARTYSTĄ W WARSZAWIE, 7 WRZEŚNIA 2019 ROKU A.... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
nb.
nb. 4DREAMERS
Shine a Light
Shine a Light BRYAN ADAMS
Wasteland, Baby!
Wasteland, Baby! Hozier

Zapowiedzi

więcej ›
Romantic Moments II
Romantic Moments II ANDRE RIEU
A Place We Knew
A Place We Knew DEAN LEWIS
When We All Fall Asleep, ...
When We All Fall Asleep, ... BILLIE EILISH