Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Bellini: I Puritani (DVD) - JUAN DIEGO FLOREZ

Znajdź więcej: JUAN DIEGO FLOREZ| Klasyka
Bellini: I Puritani (DVD)
data premiery: 2010-10-22
nr katalogowy: 00044007433515

„Purytanie” wielka opera heroiczna Vincenzo Belliniego na DVD wysokiej rozdzielczości, w gwiazdorskiej obsadzie. Tenorowi Juanowi Diego Florezowi (Arturo) towarzyszą Nino Machaize (młoda sopranistka z Gruzji w roli Elviry) oraz bas baryton Ildebrando d'Arcangelo (Riccardo). Całość sfilmowano w Teatro Comunale w Bolonii. Wystawiona po raz pierwszy w Paryżu i Londynie rok po śmierci kompozytora uważana jest za jego najpiękniejsze i najdojrzalsze dzieło operowe. Nowa wersja opery została poddana rewizji i wykonana zgodnie z pierwotnym planem założonym przez kompozytora. Już to powoduje, że jest to, pomijając gwiazdorską obsadę, pozycja obowiązkowa w płytotece każdego fana opery.
„Purytanie” reprezentują typ wielkiej francuskiej opery heroicznej. Akcja dramatu rozgrywa się w trakcie Angielskiej Wojny Domowej w 1653 roku i osnuta jest wokół konfliktu między Rojalistami a Purytanami oraz miłosnego trójkąta łączącego Arturo, Elvirę oraz Ricardo. Głównym elementem wyrazu jest rozbudowana melodyka, charakteryzująca się bogatą kantyleną, ekspresją oraz liryzmem oraz rozbudowane partie chóru i orkiestry. Efektowne partie wokalne, zawsze podporządkowane tekstowi poetyckiemu, są polem do popisu solistów: Juana Diego Floreza, Nino Machaize oraz Ildebranda d'Archangelo.


 


Aktualności

więcej ›
Blue Note Records świętuje jubileusz 80-lecia
2019-01-09

Dziedzictwo legendarnego domu wydawniczego zostanie uhonorowane między innymi nowymi seriami winylowymi, filmem dokumentalnym, specjalnymi koncertami i prezentacjami klasycznych grafik Blue Note. ... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
Woman Of The World: The B...
Woman Of The World: The B... AMY MACDONALD
Vita Ce N’è
Vita Ce N’è EROS RAMAZOTTI
Vital Idol: Revitalized
Vital Idol: Revitalized BILLY IDOL

Zapowiedzi

więcej ›
21st Century Liability
21st Century Liability YUNGBLUD
Nocturne. The Piano Album
Nocturne. The Piano Album VANGELIS
Faure Debussy Szymanowski...
Faure Debussy Szymanowski... RAFAŁ BLECHACZ, BOMSORI KIM