Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Alban Berg - Karl Amadeus Hartmann: Tief in der Nacht - JULIANE BANSE

Znajdź więcej: JULIANE BANSE| Klasyka
Alban Berg - Karl Amadeus Hartmann: Tief in der Nacht
data premiery: 2010-10-08
nr katalogowy: 0028947638483

Nowy album utalentowanej sopranistki Juliane Banse zawiera pieśni Albana Berga i Karla Amadeusa Hartmanna. Poprzednie nagrania śpiewaczki zebrały liczne nagrody i pochwalne recenzje. Jej wykonanie „Kafka Fragmente” Kurtaga zostało nagrodzone Edison Award, Midem Classical Award oraz Japanese Modern Music Prize zaś płyta zawierająca wspólny recital z Andrasem Schiffem („Pieśni Debussey’ego i Mozarta”) oraz rola w operze Heinza Holligera „Schneewittchen” otrzymały nagrody Preis der Deutschen Schallplattenkritik Bestenlist.
Na nowej płycie niemieckiej śpiewaczce towarzyszy serbski pianista Aleksandar Madžar. Duet wykonuje program złożony z pieśni Albana Berga i K.A. Hartmanna.
Alban Berg tworzył swoje pierwsze pieśni będąc pod wpływem swojego mentora i nauczyciela Arnolda Schönberga. Tworzone na przestrzeni lat obrazują zmiany w stylu młodego kompozytora: od twórcy romantycznych pieśni miłosnych do nowoczesnego ekspresjonistycznego, a w końcu dodekafonicznego stylu. Na płycie znalazł się wybór osiemnastu pieśni: “Sieben frühe Lieder” (1905-08), “Jugendlieder” (1904-08) oraz dwie niezwykle różniące się od siebie wersje “Schließe mir die Augen beide” z 1900 oraz 1925 roku.
Kantata „Lamento” K.A. Hartmanna na sopran i fortepian została skomponowana w 1955 roku. Kompozytor wykorzystał w niej solowe pasaże z utworu chóralnego, dedykowanego Bergowi, nad którym pracował w latach 1936/1937. Paul Griffiths w komentarzu napisał: „Lamento” to trudny i wymagający utwór. Banse to idealna wokalistka, do jego wykonania. Sopranistka doskonale oddaje wszelkie niuanse emocjonalne: spokój, siłę i ciepło, a Aleksandar Madžar wnosi we wspólną interpretację głębię tradycji.”


Aktualności

więcej ›
Kup najnowszą płytę Hoziera - Wasteland, Baby! w empiku i wygraj dwuosobowe zaproszenie na koncert
2019-02-28

KUP NAJNOWSZĄ PŁYTĘ HOZIERA - WASTELAND, BABY! W EMPIKU I WYGRAJ DWUOSOBOWE ZAPROSZENIE NA KONCERT ORAZ SPOTKANIE Z ARTYSTĄ W WARSZAWIE, 7 WRZEŚNIA 2019 ROKU A.... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
nb.
nb. 4DREAMERS
Shine a Light
Shine a Light BRYAN ADAMS
Wasteland, Baby!
Wasteland, Baby! Hozier

Zapowiedzi

więcej ›
Romantic Moments II
Romantic Moments II ANDRE RIEU
A Place We Knew
A Place We Knew DEAN LEWIS
When We All Fall Asleep, ...
When We All Fall Asleep, ... BILLIE EILISH