Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

The Lute Is A Song (Polska Cena) - EDIN KARAMAZOV

Znajdź więcej: EDIN KARAMAZOV| Różne
The Lute Is A Song (Polska Cena)
data premiery: 2009-05-08
nr katalogowy: 4781878
Edin Karamazov – jeden z najsłynniejszych, a z pewnością najbardziej charyzmatyczny lutnista świata, zaprosił do udziału w swoim solowym projekcie znakomitości ze świata klasyki i muzyki pop.
Nr 2 na płycie to ''Alonge With My Thoughts This Evening'' – piosenka z repertuaru i w wykonaniu Stinga, wcześniej znana pod tytułem ''I Was Brought To My Senses'' – tutaj z towarzyszeniem arcylutni! (Przypomnijmy, że współpraca Karamazova ze Stingiem rozpoczęła się już przy ostatnim albumie Stinga nagranym dla Deutsche Grammophon, z pieśniami elżbietańskiego kompozytora Johna Dowlanda pt. ''Songs from the Labirynth'')
Pozostali artyści występujący na płycie to znakomita amerykańska śpiewaczka Renee Fleming (sopran), niemiecki kontratenor Andreas Scholl oraz macedońska pieśniarka Kaliopi. Każdy z artystów odnajduje się tu we właściwym sobie repertuarze. Na albumie, poza utworami z XVII/XVIII wieku – czyli czasu pełnego „panowania” lutni w sferze muzycznej – znalazły się także utwory napisane współcześnie - podkreślające renesans tego instrumentu w czasach nam obecnych.
Edin Karamazov używa tutaj kilku odmian lutni, gra min. na lutni barokowej, arcylutni, teorbanie i lutni attiorbato, a także na gitarze elektrycznej!

Jego gra nierozerwalnie łączy się z przymiotnikami: wirtuozerska, wielobarwna, zachwycająca i oszałamiająco piękna. Jeden z krytyków nazwał solowe popisy Karamazova ''wyspami rozkoszy'', a sam artysta''mówi skromnie, że chciałby jedynie sprawić, aby jego lutnia ''śpiewała''.
„The Lute Is A Song” to album, którego nie można przeoczyć!

Aktualności

więcej ›
40 rocznica wydania albumu Queen "News of the World" - wydanie specjalne
2017-09-20

Specjalna, jubileuszowa edycja albumu News of the World dla uczczenia 40.rocznicy wydania! Płyta, która oryginalnie ukazała sięw październiku 1977r. była najlepiej sprzedającym się wydaw... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
Viridian
Viridian CLOSTERKELLER
Fala
Fala P.A.F.F.
Wonderful Wonderful
Wonderful Wonderful THE KILLERS

Zapowiedzi

więcej ›
I Tell A Fly
I Tell A Fly BENJAMIN CLEMENTINE
Tell Me You Love Me
Tell Me You Love Me DEMI LOVATO
French Touch
French Touch CARLA BRUNI