Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »
Jesteś tu: Strona główna Artyści A TEENS Biografia

A TEENS

A TEENS


A TEENSA TEENSA TEENSA TEENS25 lat po zwycięstwie na festiwalu Eurowizji zespół ABBA powraca na rynek muzyczny (?).

Nowe oblicze Abby, to czwórka młodych artystów wykonujących ich oryginalne piosenki z nowym brzmieniem i w nowoczesnej aranżacji. Nowa Abba to Abba Teens!

Abba Teens to czworo nastolatków pochodzących ze Stockholmu: Marie - wokalistka i tancerka (16 lat), Sara - wokalistka i tancerka (15 lat), Dhani - wokalista i tancerz (15 lat), Amit wokalista i tancerz (16 lat). Razem rozpoczęli pracę nad projektem Abba Teens w listopadzie 1998r. Wybrali z obszernej dyskografii Abby kilkanaście największych przebojów i przestąpili do nagrywania swoich wersji w studiach muzycznych w Sztokholmie i Oslo. Pierwszy singiel Abba Teens "Mamma Mia" zapowiada ich debiutancki album pt. Super Trouper, który zawierać będzie 12 największych przebojów zespołu Abba. Producentem nagrań Abba Teens jest Michael B. Tretows. Oryginalna wersja utworu "Mamma Mia" to ulubiona kompozycja czwórki Abba Teens. Przy okazji warto przypomnieć, że w latach 1975-76 singiel ten zdominował absolutnie wszystkie listy przebojów w całej Europie. To również utwór dzięki któremu Abba stała się tak popularnym zespołem.

Marie z zespołu Abba Teens tak komentuje nagrania zespołu:
"Bardzo nas cieszy, że nagrywamy i wykonujemy te utwory, to wspaniałe wrażenie łączyć współczesne brzmienia z fantastycznym repertuarem zespołu Abba. To co robimy to na pewno hołd dla zespołu Abba i mamy nadzieję, że również ci którzy skomponowali te utwory, czyli Bjorn i Benny będą zachwyceni."

Dhani kontynuuje: "To bardzo wielkie wyzwanie nagrywać piosenki zespołu Abba. Te melodie są przecież bardzo popularne i osłuchane, dorastaliśmy razem z nimi. Nagrywając w studio odkrywasz, jak te proste i popular-ne kompozycje są nieprawdopodobnie skomplikowane i znakomicie napisane, to wspaniałe!"

Teledysk do utworu "Mamma Mia", który nagrywany był w Stockholmie, zawiera również kilka ujęć zespołu Abba. Fabuła tego klipu jest również zbliżona do oryginału i opowiada, jak pewnemu zbyt poważnemu osobnikowi po 30. pomogła muzyka Abby!

Zainteresowanie projektem Abba Teens przez media i wytwórnie w całej Europie przerosło wszystkie oczekiwania producentów. Stockohlm Records rodzimy label zespołu Abba Teens został zasypany stosem faxów, a telefony nie przestawały dzwonić, kiedy ukazał się przeciek o nowej wersji nagrań Abby.

Płyta Abba Teens Super Tropuer, zawierająca największe przeboje Abby, ukaże się w Polsce na początku września! Singiel "Mama Mia" - przed wydaniem całego albumu Abba Teens - możecie znaleźć na składance MEGA POP DANCE HITS Dziewczyna 5!


KASIA WILK - Po prostu


Nowości płytowe

więcej ›
21st Century Liability
21st Century Liability YUNGBLUD
Woman Of The World: The B...
Woman Of The World: The B... AMY MACDONALD
Vita Ce N’è
Vita Ce N’è EROS RAMAZOTTI

Zapowiedzi

więcej ›
Nocturne. The Piano Album
Nocturne. The Piano Album VANGELIS
Faure Debussy Szymanowski...
Faure Debussy Szymanowski... RAFAŁ BLECHACZ, BOMSORI KIM
In Search Of Mona Lisa
In Search Of Mona Lisa SANTANA