Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

Prisoner - RYAN ADAMS

Znajdź więcej: RYAN ADAMS| Rock
Dodaj na:
Prisoner
data premiery: 2017-02-17
nr katalogowy:

Ryan Adams, jeden z ostatnich trubadurów rocka, powraca z nową płytą – „Prisoner”.  Wydawnictwo jest jednym z najbardziej osobistych w karierze muzyka, a jednocześnie najbardziej uniwersalnym.

Niezależnie jak materiał zapisze się w historii, jedno jest pewne – „Prisoner” to jedyne co mogło powstać na tym etapie życia Adamsa. „Niektóre płyty są tworzone jak produkt - czujesz się, jak stolarz, który robi półkę na książki. Ale są też płyty, które rodzą się same, jak sen na jawie. Jestem przekonany, że tym razem coś o głębszym znaczeniu przemówiło do mnie, a ja tylko zapisywałem nuty“ – wyjaśnia artysta.

Album został  skomponowany, nagrany i wyprodukowany przez Adamsa na przestrzeni dwóch lat (2014-2016).  W powstawaniu płyty uczestniczyli również perkusista Johnny T. Yerington, a także basista Charlie Stavish. 

„Ludzie będą pytać czy to płyta o moim życiu. Odpowiedź brzmi tak, ale też zawsze tak było. Czy kiedykolwiek było tak, że nie pisałem o sobie? Oczywiście płyta opowiada o zawodzie miłosnym, ale jest też czymś więcej.” – tłumaczy artysta.

Ryan Adams zadebiutował solowo w 2000r. albumem  „Heartbreaker’, który w ubiegłym roku doczekał się re-edycji, a magazyn Rolling Stone zaliczył go do grona 50 Best Albums of the Decade. W dyskografii artysty znajdują się takie płyty jak „Ashes & Fire”, „Easy Tiger”, „Cold Roses”, „Jacksonville City Nights”, „Love Is Hell” oraz „Gold”, które rozeszło się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na świecie. Ryan Adams jest również CEO własnego labela PAX-AM, a także producentem płyt takich artystów jak Jenny Lewis, La Sera, Fall Out Boy, Willie Nelson, Jesse Malin. Ponadto współpracował m.in. z Norah Jones, America, Cowboy Junkies, Beth Orton.

Tracklista - CD 1

1. Do You Still Love Me?
2. Prisoner
3. Doomsday
4. Haunted House
5. Shiver And Shake
6. To Be Without You
7. Anything I Say To You Now
8. Breakdown
9. Outbound Train
10. Broken Anyway

Aktualności

więcej ›
Monika Lewczuk wystąpi z Alvaro Soler
2017-02-15

Monika Lewczukwystąpi na 3 koncertachAlvaro Solerw Polsce. Artyści wykonają wspólnie swój wielki przebój "Libre". 15.02 Gdańsk (Stary Maneż) 16.02 Warszawa (P... więcej ›

Archiwum wiadomości ›

Nowości płytowe

więcej ›
The Vinyl Collection
The Vinyl Collection GEORGE HARRISON
Love In A Time Of Madness
Love In A Time Of Madness JOSE JAMES
The Sacred and Choral Rec...
The Sacred and Choral Rec... HERBERT VON KARAJAN

Zapowiedzi

więcej ›
Chopin Works for Piano & ...
Chopin Works for Piano & ... JAN LISIECKI
Room 29
Room 29 CHILLY GONZALES, JARVIS COCKER
Iggy Pop