Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. 

[X] ZamknijDowiedz się więcej »

The Lute Is A Song (Polska Cena) - EDIN KARAMAZOV

Znajdź więcej: EDIN KARAMAZOV| Różne
Dodaj na:
The Lute Is A Song (Polska Cena)
data premiery: 2009-05-08
nr katalogowy: 4781878
Edin Karamazov – jeden z najsłynniejszych, a z pewnością najbardziej charyzmatyczny lutnista świata, zaprosił do udziału w swoim solowym projekcie znakomitości ze świata klasyki i muzyki pop.
Nr 2 na płycie to ''Alonge With My Thoughts This Evening'' – piosenka z repertuaru i w wykonaniu Stinga, wcześniej znana pod tytułem ''I Was Brought To My Senses'' – tutaj z towarzyszeniem arcylutni! (Przypomnijmy, że współpraca Karamazova ze Stingiem rozpoczęła się już przy ostatnim albumie Stinga nagranym dla Deutsche Grammophon, z pieśniami elżbietańskiego kompozytora Johna Dowlanda pt. ''Songs from the Labirynth'')
Pozostali artyści występujący na płycie to znakomita amerykańska śpiewaczka Renee Fleming (sopran), niemiecki kontratenor Andreas Scholl oraz macedońska pieśniarka Kaliopi. Każdy z artystów odnajduje się tu we właściwym sobie repertuarze. Na albumie, poza utworami z XVII/XVIII wieku – czyli czasu pełnego „panowania” lutni w sferze muzycznej – znalazły się także utwory napisane współcześnie - podkreślające renesans tego instrumentu w czasach nam obecnych.
Edin Karamazov używa tutaj kilku odmian lutni, gra min. na lutni barokowej, arcylutni, teorbanie i lutni attiorbato, a także na gitarze elektrycznej!

Jego gra nierozerwalnie łączy się z przymiotnikami: wirtuozerska, wielobarwna, zachwycająca i oszałamiająco piękna. Jeden z krytyków nazwał solowe popisy Karamazova ''wyspami rozkoszy'', a sam artysta''mówi skromnie, że chciałby jedynie sprawić, aby jego lutnia ''śpiewała''.
„The Lute Is A Song” to album, którego nie można przeoczyć!

Aktualności

więcej ›

Nowości płytowe

więcej ›
Flowers In The Dirt (reed...
Flowers In The Dirt (reed... PAUL McCARTNEY
We Got Love
We Got Love THE KELLY FAMILY
Room 29
Room 29 CHILLY GONZALES, JARVIS COCKER

Zapowiedzi

więcej ›
Let The Dancers Inherit T...
Let The Dancers Inherit T... BRITISH SEA POWER
Pleasure
Pleasure FEIST
Iggy Pop